Význam masáže a kmenové buňky?

03.11.2018

Napsáno již bylo spoustu o  prospěšnosti masáže a vlivu - nicméně mám občas pocit,že pochopení jako takové zde trošičku tápe.Pokusím se tedy i já trochu nastínit z mého pohledu- jakožto maséra. 

Pokaždé když mi přijde nový klient na masáž prakticky vůbec netuším co mě čeká:)pouze vím,jakou že to masáž- si klient přeje.Klienti zase vůbec netuší kdo jsem já a co je čeká:)-takže je stav 1:1.Vždy mě vlastně hodně mrzí,že nemohu klientovi,který jde na masáž a třeba o ní nic neví, popravdě říci-na jakým principu masáže fungují.Proč a jak jsou opravdu prospěšné.NENÍ na to čas:)proto tento blog využiji jako dobré sdělovací médium:):)pro informace ,které se můžou zejména Vám hodit a já mám prostor to vše vy..říkat.Tak tedy-pokud přijdete konkrétně ke mě například na Relaxační masáž-čeká Vás opravdová(jak říkají pánové-lechtání)příjemně jemná masáž zaměřená na nervový systém,mízní síť a prokrvení jemných kapilár,které jsou nezbytné pro látkovou výměnu.O co jde?

Nervový systém- funguje na podněty ať už v podobě doteků,vůně,hlasu či jakékoli vnější či vnitřní události.

Mízní síť- tvoří síť po celé ploše těla-vede kožními i podkožními tkáněmi a odvádí mízu k mízním uzlinám a orgánům a končí v hlavních lymfatických kmenech.Odvádí také mízu z žilního oběhu.Mízní systém je okruhem otevřeným,který z tkání(pasivně)odvádí tkáňový mok.Míza je poháněna svalovými pohyby těla,proto je tak důležitý jakýkoliv pohyb či masáž,která se dokáže dostat na  jakoukoliv část těla.

Oběhová soustava-nezbytná pro okysličování tkání a přenos živin,masáž má zároveň také schopnost regulovat žilní stěnu-čili krevní tlak člověka.Oběhová soustava a mízní systém nejsou propojeny  a mají funkci rozvodní a odvodní a také funkci obrannou.A také různé buněčné součástky(makrofágy,T a B-lymfocyty,krevní destičky atd.)a množství látek rozpustných v krvi a míze-protilátky a také doplňující látky nezbytné pro hojení ran a obranu před infekcemi způsobenými prvoky,bakteriemi a viry. A s tím vším spojená Biopsychologie.

Relaxační masáž máte možnost podpořit také zvolením jakékoliv Vám příjemné vůně z výběru éterických olejů,které jsou u mě k dispozici a vybíráte si je dle momentální nálady nebo již z výběru směsí od společnosti Saloos od které se veškeré masážní produkty u mě na masérně vyskytují.

Revitalizační-speciální směsy již namísené společností Saloos podporující a posilující jakýkoliv typ pokožky,kterou dokáže právě díky již zmíněným kmenovým buňkám naprosto obnovit a to nejen viditelně ale zejména trvale-díky schopnosti rostlinných buněk.Tento druh masáže je vhodný také proti únavě a načerpání nových sil.

Co kmenové buňky umí?

Jedná se o základní buňky, ze kterých vznikl život. Mají prakticky neomezený potenciál k vlastní regeneraci a reprodukci buněk, jež jsou s nimi identické. Spodní vrstvy pokožky totiž obsahují kmenové buňky s téměř neomezenou schopností dělení a reprodukce. Kmenové buňky jsou "univerzální"a schopné přeměny na jakoukoli tkáň. 
Pokožka je největším ložiskem kmenovým buněk, které přinášejí vlastní buněčnou obnovu, ochranu integrity tkáně, regeneraci a obnovu.

Relaxační s perfume oil-je naprostá tzv.špička co se kmenových buněk týče-zde se smísí tzv.nosný olej - což je v mém případě tedy neutrální olej Saloos(čili směs 3olejů: meruňkový,mandlový a makadamiový)společně s vonnou látkou a to dle výběru př.Růže,Lípa,Neroli,Jasmín či dle výběru,který je možno objednat-nebo kombinací s vytvořením si vlastního perfume oil dle přání.Na masáž je zapotřebí alespoň 50ml této směsy-pokožka vše krásně natáhne a začne se obnovovat.

Regenerační-ať už dle oblasti či nohou provádím s již už namísenou směsí od výrobce se zaměřením se na danou oblast individuálně a dle potřeby.Technikou klasické masáže s doporučením a individuálním přístupem ke každému klientovi.Masáž nohou je přímo zaměřená na rozproudění mízní sítě a prokrvení s podporou oleje zaměřeného svým složením látek pro podkoží-kde působí.

Masáže pro děti a slečny-jsou s pochopením a rozumem aplikovány individuálně tak,aby bylo vše srozumitelné a příjemné.

To jsou takové ty základní hlavní body nicméně jelikož vše se vším souvisí je správně odvedená masáž pro člověka obohacující nejen na těle:) A že nemáte dokonalou postavu?Délku vlasů?Dokonale malý nosík jako růžek jednorožce?Tak to je skvěle perfektní-jsme totiž DOKONALE individuální:)-a proto pokud budete s masáží Vy osobně spokojeni můžete si vše rádi a s chutí zopakovat - nejen u mě:)

                                                                                                   MonikaS.